Půjčky na směnku

Půjčky na směnku
geralt / Pixabay

Půjčky na směnku se stávají v poslední době stále populárnějším typem úvěru. Dokáží totiž poměrně jednoduchým způsobem vyřešit nepříznivou situaci v rodinném rozpočtu.

Výhodné jsou zejména proto, že poskytovatel půjčky má díky směnce jistotu, že půjčené peníze dostane zpět a žadatel o finanční pomoc zase dostane peníze bez zbytečných průtahů a byrokracie.

Tento typ půjčky můžete využít, pokud právě trpíte finanční nouzí, nebo můžete jí financovat i vyšší položky, jako je auto, nebo byt. Klient neručí nemovitostí, nepotřebuje ani ručitele, ani nemusí dokladovat výši svého příjmu.
Princip je jednoduchý. Žadatel sepíše s poskytovatelem krátkodobé půjčky směnku, která musí obsahovat údaje, které vyplývají ze zákona.

Jaké jsou náležitosti pro půjčky na směnku

  • musí obsahovat označení, že se jedná o směnku,
  • bezpodmínečný slib zaplatit určitou peněžitou sumu,
  • údaj o splatnosti směnky,
  •  v čí prospěch se mají splátky vyplácet,
  • částku, na kterou směnka poukazuje,
  • údaj kdy a kde byla směnka vystavena,
  • jméno, adresu a podpis toho, kdo vystavil směnku.

Nebankovní instituce upřednostňují tento typ půjček, protože je nejsnáze vymahatelná. Pro klienta je výhodné, že půjčku si rychle a bez problémů vyřídí, ale když nastane situace, že není schopen úvěr splácet, vystavovatel podá směnku u soudu a ten vydá platební příkaz. Mimo jiné, nevýhodou je, že půjčka na směnku představuje i vysoké úroky.

Upozornění: Jako u každé jiné půjčce, i zde si pořádně prostudujte podmínky a peníze si půjčujte jen od renomovaných společností. Mnoho lidí už naletělo podvodníkům, kteří je jen obrali o peníze.

Zásada, která vždy platí při půjčkách na směnku je ta, že se neplatí poplatky dopředu.

Půjčky na směnku se dělí do dvou hlavních kategorií

Vlastní směnky – klient, na kterého se směnka vystavila přebírá na sebe závazek, že uhradí dohodnutou částku uvedenou na směnce.
Cizí směnky – u tohoto typu dohodnutou částku hradí třetí osoba. Pokud není ochotna ji zaplatit, odpovědnost za uhrazení přebírá osoba, které byly převedeny peníze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..